درباره وبلاگ
جستجو

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

به وسعت آسمان
وصیت امام حسین (ع) به خواهرش زینب (س):

" ای خواهرم! از خدا بترس و با آرامش الهی تسلی پیدا کن و بدان که تمام اهل زمین می میرند و آنچه در آسمان است نیز باقی نمی ماند و همه چیز از بین می رود مگر ذات پروردگار، که او مخلوقاتش را با قدرتش خلق کرده و آن ها را به سوی خود بازمی گرداند و او خدای یکتاست. پدر و مادر و برادرم از من بهترند. برای من و هر مسلمانی، پیامبر (ص) الگو و نمونه ای والاست. " حسین (ع) این گونه خواهرش را تسلیت می داد.
سپس به او فرمود:
" ای خواهرم! من تو را قسم می دهم. پس قسمم را اجرا کن، هنگامی که کشته شدم، گریبانت را به خاطر من پاره مکن و بر سر و صورتت نزن و بر من شیون و ناله سر مده. "      (این روایت را ابن طاووس در الملهوف، ص ۵۰ آورده و شیخ محمد حسین فضل الله در الندوه ۲۰۹/۵ ذکر کرده است، به نقل از پرسش و پاسخ درباره ی عاشورای حسینی، موالی غیور، ص ۱۷)

   مولانا عبدالرحمان سربازی در کتاب "شهسوار کربلا" سرانجام عبرت انگیز برخی از قاتلان امام حسین (ع) را ذکر کرده است، از جمله:

ابن جوزی نقل کرده است کسی که سر مبارک حضرت امام حسین (رض) را به گردن اسب خود آویزان کرده بود، بعدا در حالی دیده شد که چهره اش به مانند قیر، سیاه شده بود. مردم به وی گفتند: تو در میان عرب بسیار خوش قیافه بودی، اکنون تو را چه شده است؟ وی گفت: از آن روزی که من این سر را به گردن اسب خود آویزان کردم، هرگاه که به خواب می روم، دو شخص بازوهایم را می گیرند و در آتش افروخته ای می اندازند که بر اثر حرارت آن می سوزم. بعد از چند روز بر همین حالت هلاک شد.

   همچنین: ابن جوزی از سدی نقل کرده است که مردی را دعوت کرد، در مجلس دعوت، گفت و گو از قاتلان حضرت حسین به میان آمد که تمام افرادی که در قتل آن حضرت دست داشتند، در این دنیا به سزای اعمال خود رسیدند. آن مرد گفت: این حرف غلط است، زیرا من در قتل وی شریک بوده ام و می بینید که سالم هستم. چون آن مرد برخاسته به خانه اش رفت و به درست کردن فتیله ی چراغ مشغول شد. ناگهان لباس هایش آتش گرفت و در جا سوخت. سدی می گوید: صبح روز بعد جسد او را دیدم که مانند زغال سوخته بود.    (شهسوار کربلا، عبدالرحمان سربازی، صص ۳۶-۳۵)

سخنان برخی از علمای اهل سنت در مورد شهادت امام حسین (رض):
۱-ابوبکر بن خلال: لعنت خدا بر کسی که حسین بن علی، عمر، عثمان و علی را به قتل رساند.

۲-تقی الدین ابن تیمیه: لعنت خداوند و ملائکه و همه ی مردم بر کسی که حسین را کشت، در قتل او شریک و یا به آن راضی بود.

۳-قرطبی: خدا، حسین را مورد رحمت قرار دهد و قاتل او را مورد رحمت قرار ندهد. و همچنین: خداوند از او راضی باد و از قاتلش راضی مباد.            (دوستی و خویشاوندی میان اهل بیت و صحابه، علی بن حمد تمیمی، مترجم: اسحاق دبیری)
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 29 شهریور 1397 :: نویسنده : ابوالقاسم محمد خلیلی پور رودی
نظرات ()
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic